Віримо в незламність наших ЗСУ. Йдемо всі разом до перемоги!

Історія школи


Наша школа була відкрита 1-го вересня  1968 року

Її директором було призначено Александрову Наталію Іванівну 7 липня 1968 року, коли перше приміщення було ще не добудоване, стояв лише каркас,  перенесений з села Сивки  Козелецького району. В тому селі це була школа, перебудована після революції з церкви. Зайнявся будівництвом школи в нашому селі колгосп ім. Тараса Шевченка.

Голова колгоспу Кругло Іван Лаврович.


Перший педагогічний колектив складався з 4-х чоловік.

В 1969 році школі надали статус 8-ми річної в зростаючому порядку класів,тому повний статус 8-ми річної школи вона набула лише через 5 років.

Приміщення було добудоване  в 1974 році. 

Будівництво нашої школи було сплановане Чернігівським райкомом партії, де першим секретарем був Палажченко Леонід Іванович. А ось куратором будівництва та переводу школи з початкової в восьмирічну  був завідуючий відділом освіти Самойленко Григорій Григорович.








Педагогічний колектив школи поступово збільшувався і великий вклад в розвиток навчально-виховного процесу внесли перший завуч школи Косач Леонід Михайлович та вчитель фізики і трудового навчання Свєтенок Костянтин Гаврилович.



Саме вони виготовляли перші стенди в школі. Деякі з них до цього часу є актуальними для оформлення школи.



Згадаємо ті роки…



















Перший колектив восьмирічної школи




Ці чотири вчителі довгі роки тримали призові місця на спортивних змаганнях в районі та області 







Довгі роки на базі школи працювала музична школа. Учні навчалися грі на баяні, скрипці, фортепіано та бандурі.








З перших днів роботи 8-річної школі в школі був створений хоровий колектив(керівники Гончаренко Микола Григорович та Галковська Надія Миколаївна




На районному святі















На обласній сцені









Щорічно учні школи збирали металолом, макулатуру, працювали в радгоспі, а за зароблені гроші їздили в туристичні поїздки.
















В ті часи ми ознайомилися з історичними місцями Остра, Козельця, Сосниці, Мени, Новгород-Сіверська. Коли стало більше коштів поїхали в Умань, Канів, Тростянець, Одесу, Очаків, Гомель, Могильов, Мінськ, Брест, Хотинь.











За ініціативою директора біля школи було збудовано бібліотеку , памятник загиблим жителям, сільський магазин…

 Бібліотека – 1980 рік.








              1984 рік.











Останнє  приміщення школи будувалося протягом 2-х років. Введено в дію  1990 році. Велику допомогу в будівництві цього приміщення надав  глава адміністрації Полковніченко Олександр Петрович та керуючий райсільгосптехнікою Барбаров Анатолій Федорович.


Кошти на будівництво виділили комбінати Хімволокно та комвольно-суконний комбінат міста Чернігова (директори Лисенко та Сахновський). 



У 2000 році школі було надано статус середньої.



Першим завданням для школи було здобуття випускниками вищої освіти.


Випускниці першого випуску нашої восьмирічки  Дока Надія, Марук Олена, Коломієць Тамара, які  перші стали  вчителями, в даний час всі мають вищу категорію, звання “Старшого вчителя” і працюють в сусідніх Киїнській, Радянськослобідській та Старобілоуській школах.





Лаврик Лідія Іванівна першою з випускників отримала вищу медичну освіту.
















Її син Володимир 2 роки був президентом школи та на відмінно закінчив юридичний факультет ЧДТУ


















Випускник другого випуску Кислий Василь став першим, хто здобув інженерну освіту. Згодом довгий час працював начальником відділу на ЗАЗі.


Його дружина Світлана закінчила нашу музичну школу, потім медичне училище , згодом педагогічний  інститут і довгі роки працювала в  нашій школі.











Їх сини Олексій, Ігор та Василь обрали професії інженерів в галузі комп’ютерних технологій.












Одні з кращих випускників школи, які брали участь щорічно в різних предметних олімпіадах, де виборювали всі призові місця. 



Закінчив технологічний університет, де навчався по гранду.Після закінчення університету залишений на навчання в аспірантурі. Працює викладачем технологічного університету.












По результатах тестів вступив одноразово до семи вищих технічних навчальних закладів. Закінчує Державний університет імені Т.Шевченка. Декан університету надіслав вчителям школи Іваненко Катерині Михайлівні та Сазоненко Людмилі Анатоліївні грамоти університету за підготовку студента .
Друге покоління

Єфименко Євгеній-інженер-програміст, приватний підприємець






Федорченко Богдан-студент факультету комптерної інженерії,старший оператор ЕОМ.





Майборода Валентин-студент Харківського авіаційного інституту,факультет  автоматизаці ї компютерніх систем.





Нове покоління інженерів компютерних технологій.



Кислий Василь Васильович – факультет електронно-інформаційних технологій. Працює в університеті старшим оператором ЕОМ
















Гапон Олег – студент фізико-математичного факультету, спеціальність “Інформатика





















Гапон Євгеній – факультет комп’ютерної інженерії








Всі хлопці одержували підвищену стипендію.


Перший шкільний компютер подарував Устенко Петро Іванович-депутат Верховної Ради







Довгі роки він був єдиним в школі в обладнаному компютерному класі. Проте наші учні  в ті часи уже займали призові місця на предметних олімпіадах. Зараз компютер працює в шкільній бібліотеці.

   Перший комп’ютерний клас (4+1) школі був виділений в 2006 році, коли главою райдержадміністрації був призначений Лазар Віктор Леонідович . Другий компютерний клас (8+1) був виділений школі начальником управління освіти Заліським Анатолієм Андрійовичем в 2008 році.

В 2008 році брати Сергій та Юрій Трохименки і меценатка з Данії Маргарета Якобсон подарували школі 4 компютери,телевізор та повний комплект музичної апаратури.

Зараз ці компютери використовуються в школі для управлінської діяльності.







До двох приміщень школи пїдєднано глобальну мережу Інтернет.

Компютер встановлений і в класі - кабінеті математики. Його подарувала школі вчитель математики Сазоненко Людмила Анатолівна.




Постійно діючі колективи художньої самодіяльності


Костюми пошиті за підтримки глави адміністрації Лазаря Віктора Леонідовича.








Костюми пошиті за підтримки глави адміністрації Сидоренка Володимира Андрійовича.




Педагогічний колектив-2012


 
 У 2012 році Чернігівська обласна федерація рукопашного бою "Октант" нагородила грамотою педагогічний колектив за виховання багаторазового чемпіона України, світу та Європи з військово-спортивних багатоборств Єрмоленка Олександра. Зараз він студент ЧДПУ та тренер з рукопашного бою в нашій школі, виховує нових чемпіонів.
   


Трохименко Федір в 2013 році разом з Маргаритою стали чемпіонами України зі спортивних бальних танців.

     В 2012 роців школі почав працювати учителем фізкультури колишній випускник Бабор Олександр Вікторович, залишившись тренером з футболу районної ДЮСШ "Колос", в складі якої половина наших учнів. У 2013 році ця команда зайняла І місце з міні-футболу на Україні та стала срібним призером з футболу в Україні.

     Велику роботу всі роки проводить школа з розвитку художньої самодіяльності. Музичними керівниками працюють випускники минулих років Шевченко (Андрушко) Оксана Анатоліївна, Казакова (Осика) Тетяна Володимирівна, Качура (Кирильченко) Ірина Миколаївна та Савченко Віктор Олександрович. В школі працює хор початкових класів під керівництвом Тетяни Казакової, декілька ансамблів під керівництвом Оксани Шевченко, хор хлопчиків під керівництвом Ірини Качури. Багато учнів школи займаються в міськів та обласній школах мистецтв.

Удосконалюється майстерність юних танцюристів під керівництвом нового вчителя хореографії Акуленко Лілії Віталіївни.
У 2013 році двоє солістів нашої школи  Сипко Данило та Мурга Валерія стали переможцями районного конкурсу «Таланти багатодітної родини» та посіли другі місця в обласному аналогічному конкурсі. Також Мурга Валерія впродовж двох останніх років посіла другі місця на обласному конкурсі академічного вокалу(2012р.), та на Всеукраїнському вокальному фестивалі « Яскрава країна» (2013р.). За ці досягнення її нагороджено безкоштовною путівкою до міжнародного дитячого табору «Артек».
На районній сцені в 2013 році успішно виступив дует шестикласників в складі Пшеничного Віталія та Степанчук Катерини.

18 травня 2013 року школа урочисто відзначила своє 45-річчя. За цей час в школі одержали базову середню освіту 1169 учнів, повну середню освіту – 160 учнів.  20 випускників середньої школи нагороджено золотими та срібними медалями. 116 випускників неповної середньої школи отримали свідоцтва з відзнакою. За ці роки з початкової школи наш освітній заклад став неповною середньою школою, а в 2000 році отримав статус середньої школи. Педагогічний колектив в перший рік його діяльності складався з чотирьох чоловіків, а в 45-річчя школи він налічує 26 вчителів, а з них 12 є випускниками своєї школи. Це заступник з виховної роботи Шостак І.М., педагог-організатор, муз.керівник Шевченко О.А.,вчитель світової літератури та російської мови Євтушенко Олена Василівна – випускниця І випуску, вчитель початкових класів Бережок Л.М., вчитель обслуг.праці Лугіна С.І.,вчитель фіз.виховання Бабор О.В., вчитель початкових класів Надточій І.Л., вчитель математики та бібліотекар Надточій О.Л., вчителі музики Казакова Т.В., Качура І.М., та музичний керівник Савченко В.О. А також троє вчителів є дітьми випускників школи, які працюють вчителями в інших школах: вчитель хореографії та фізкультури Акуленко Л.В., вчитель української мови та літератури Грецька І.П. та донька директора школи вчитель англійської  мови Александрова О.М.

Свято розпочалося привітаннями кращих випусників школи минулих років: Домашенко (Смирнової) Віри Іванівни - провідного спеціаліста Чернігівського міського відділу освіти, Коломієць (Грецької) Тамари Юріївни - вчителя, двох лікарів - Демиденко Наталії Петрівни та Лаврик (Нікітенко) Лідії Іванівни, сільського голови Соколенка Юрія Олександровича, Смоліговець (Кислої) Світлани Василівни - медсестри школи, Маслюк Людмили Петрівни - спеціаліста ОДА та Маслюк (Пархоменко) Алли Василівни - підприємця.
Почесними гостями свята були депутат Верховної Ради Атрошенко Владислав Миколайович, голова райради Литвин Михайло Борисович, начальник райвідділу Конюший Володимир Анатолійович, помічник народного депутата Мисюра Олександр Олександрович та отець Дмитрій.
На свято були запрошені випусники школи минулих років, учні, їх батьки, жителі шкільного мікрорайону.
Сотні гостей стали учасниками ювілейного свята, де виступили всі творчі колективи школи. З'їхались випусники з різних куточків України, а також із-за кордону. Свято тривало майже до ранку. Школа отримала від гостей багато подарунків.
Останні два роки меценатом школи став депутат Верховної Ради України Атрошенко Владислав Анатолійович. Дитячий спортивний майданчик, десять нових бандур для шкільного ансамблю, три персональних компю'тера для учнів: Бордонос Надії, Трохименка Федора, Мурги Валерії, а також грошові премії всім учасникам районного конкурсу-фестивалю "Таланти багатодітної родини", матеріальна допомого школі в ремонтних роботах у розмірі 16 тисяч гривень.

На ювілейному святі з вітальними словами виступив випусник школи - сільський голова Соколенко Юрій Олександрович, який за погоджанням з районною адміністрацією подарував школі сертифікат на 100 тисяч гривень для заміни вікон у приміщенні №1. За літній період під його керівництвом 65 вікон були встановлені.
На святі виступив голова Чернігівської РДА Ганжа Микола Миколайович, який подарував школі мультимедійний діапроектор.












Директор школи Александрова Наталія Іванівна оголосила про завершення своєї діяльності на посаді директора та оголосила присутнім вітальні листи, телефонограми від випускників. Ось одна з них:
«Здравствуйте, Уважаемые учителя, Родная школа! Хочу поздравить всех с 45-летием учебного заведения, которое для многих из нас стало таким родным! Хочу поблагодарить за знание и усилия, которые были в нас, ваших учеников, вложены! Лично я этого никогда не забуду и буду всегда благодарен за полученные воспитания и наставления.
Я вырос и учился в Украинском селе в сельской школе. И могу этим только гордиться. В наших украинских школах есть всё, что необходимо, чтобы построить хорошее будущее и всё это благодаря Вам, Учителя! Низко кланяюсь! Спасибо! С уважением, Алексей Кислый, Германия »
           

   1-го вересня на Святі Першого Дзвоника директор школи Александрова Наталія Іванівна попрощалась з учнями, вчителями та з батьками, подякувала всім за довгорічну співпрацю. Гість свята голова Чернігівської райдержадміністрації Ганжа Микола Миколайович представив нового директора Головача Андрія Сергійовича.




  «Хай щастить йому на цій посаді, доброго здоров’я всім працівникам школи, учням. Школі подальших успіхів. З повагою і любов’ю Александрова Н.І.»

   

1 коментар:

google.com, pub-7233427975766742, DIRECT, f08c47fec0942fa0