Віримо в незламність наших ЗСУ. Йдемо всі разом до перемоги!

Сторінка для батьків

Шановні Батьки! 

Виховання - велика справа: воно вирішує долю людини.             В. Бєлінський

Пам'ятка для батьків

1. Тільки разом у співпраці з ліцеєм та громадськістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
2. Обов’язково постійно цікавтесь розвитком, навчанням і поведінкою ваших дітей. Для цього відвідуйте заняття, батьківські збори, зустрічайтесь із класним керівником і вчителями ліцею.
3. Щоденно цікавтесь навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, співставляти, аналізувати вивчене, прочитане, побачене. Не дратуйтесь через кожну невдачу, що спіткає дитину, не карайте й не ображайте її гідності, а допоможіть зрозуміти й усвідомити помилки, недоробки, загартуйте її силу волі своєю допомогою й розумінням.
4. Привчайте дитину до самонавчання й самоконтролю у виконанні домашніх завдань і обов’язків. Надавайте розумну допомогу в їхньому виконанні. Важливо викликати інтерес до навчання, але не муштрою й силою, а добрим словом, підтримкою, порадою, терпінням і ласкою.
5. Сприяйте тому, щоб дитина сформувала в собі активну життєву позицію: брала участь у всіх класних, заходах ліцею, концертах, щоб не боялася декламувати, співати, танцювати, виконувала б сумлінно доручення вчителів. Для цього необхідно бути в курсі життя ліцею, цікавитися планами дитини щоденно, допомагати готуватися до уроків, підтримувати в дитині впевненість і сміливість.
 

ПАМ’ЯТКА
БАТЬКАМ  ПЕРШОКЛАСНИКІВ 



1.           Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт з дитиною. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. дайте дитині місце в сім'ї.
 2.           Хай не буде жодного дня без прочитаної книги.
 3.           Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. цікавтесь справами і проблемами дитини.
 4.           Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
 5.           Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії по місту.
 6.           Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
 7.           Обмежте перегляд телепередач до зо хвилин.
 8.           Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички та любов до праці.
 9.      Дитина має бути рівноправним членом родини зі своїми правами і обов'язками.


Дитина розпочинає своє знайомство зі світом у колі своєї родини. І звісно, батьки посідають головне місце у вихованні своєї дитини. У сім'ї беруть початки світогляд ціннісні орієнтації, норми поведінки та трудові навички. Тож, шановні батьки, беріть активну участь у формуванні читацьких інтересів та культури читання вашої дитини:

  1. Як тільки ваша дитина навчиться читати, познайомте її з першою книжкою для самостійного читання.
  2. Поцікавтесь, чи зрозуміла дитина прочитане.
  3. Обговоріть з нею книжечку.
  4. Поясніть незнайомі слова і розкажіть про словники.
  5. Контролюйте тематику читання. Обговорюйте з дитиною книги. Це допоможе вам стати щирими друзями.
  6. При обговоренні прочитаного не наполягайте на своїй думці.
  7. Створіть власну домашню бібліотеку.
  8. Вчіть дитину бережливого ставлення до книги, як до безцінного скарбу.
  9. Вчіть поважати будь- яку книгу - цікаву чи нецікаву - це як повага до іншої думки.
Як розвинути мову дитини?
Чим більше батьки спілкуються з дитиною, тим більш багатим і насиченим буде її словник, тим більше вона здобуває навичок спілкування, не комплексує з дітьми, вільно з ними спілкується.Розучуйте з дітьми вірші, скоромовки, прислів'я, пісні, загадки, учіть їх переказувати, складати історії, грайте з дітьми в такі ігри, що розвивають їхню мову, пам'ять та увагу (кросворди, ребуси, ігри «Знайди відмінність», «Назви одним словом», «Продовж ланцюжок», телегра «Найрозумніший» тощо).Не кажіть самі поганих слів; намагайтесь, щоб ваша дитина дивилась і слухала пісні, телешоу, фільми, що відповідають хорошому вихованню, манерам.
Як розвивати мислення в дітей?
Коли самі щось робите вдома, залучайте й дитину. Готуєте їжу, шиєте-в'яжете, доглядаєте за рослинами чи працюєте на дачі - і вoна поруч, допомагає, спілкується з вами.Для розвитку мислення дітей можна використовувати природні матеріали, мозаїку, головоломки, будівельний матеріал тощо. Виїжджайте за місто на природу, на базу відпочинку, у село до бабусі, ходіть на екскурсії в музей, зоопарк, цирк, дендрарій, водіть до себе на роботу. Ці поїздки та походи будуть не тільки цікаві дітям, а й корисні, пізнавальні.
Чи треба допомагати дитині вчитись? Необхідно!
Займатись потрібно щодня, бажано в той самий час.

Немає коментарів:

Дописати коментар

google.com, pub-7233427975766742, DIRECT, f08c47fec0942fa0